Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní sportovní areál Jiřetín pod Jedlovou

Nachází se v katastru obce na severním úpatí této západní části Lužických hor mezi Jedlovou, na jejímž vrcholu (774 m) stojí rozhledna s horskou restaurací, a bývalým hradem Tolštejnem (650 m), kde se nachází nově otevřená stylová restaurace.Obrazek

V současné době jsou v areálu provozovány dva lyžařské vleky, a to od hotelu Slovan na vrchol Jedlové v délce 1200 m a na »Mezích« v délce 800 m. Provoz vleků je v případě dostatečného množství sněhu zajištěn od 9 hod. do 16-17 hod. podle intenzity denního světla.

K areálu je možný příjezd osobním automobilem, který lze odstavit na konci Tolštýnské ulice do prostoru upraveného veřejného prostranství. U stanice vleku stojí hotel Slovan, který nabízí až 70 míst k ubytování.

V areálu Jedlová se připravuje v I. etapě projektová dokumentace na modernizaci a rozšíření celého areálu, včetně projektů na umělé zasněžování a osvětlení části sjezdových tratí.

Horní Podluží

ObrazekZ jiřetínského náměstí směrem na Děčín naleznete po 1,5 km přímo u hlavní silnice II/264 další možnost lyžování v areálu, který vybudovala obec Horní Podluží. Zde je možné provozovat lyžování i v případě nedostatku přírodního sněhu (umělé zasněžování) až do večerních hodin při umělém světle.

 

 

 

Polevsko

Lyžařský areál v Polevsku leží v nadmořské výšce 550 m nad mořem mezi vrchy Medvědím a Polevským. Obrazek

Vlek typu Poma 400 m dlouhý dopravuje lyžaře nad dvě sjezdovky - 450 m modrá (turistická) sjezdovka, 400 m červená (závodní) sjezdovka, které jsou od 16.00 hodin plně osvětleny. V areálu se nachází i malý provázkový vlek pro děti. Lyžaři mají k dispozici i WC.

Předností našeho vleku je nízká cena jízdného, ale i snadná dostupnost. K zahození není ani velice čistý vzduch, snad jeden z nejlepších v severních Čechách.

Pokud s sebou vezmete i další členy rodiny, kteří neholdují sjezdařině, mohou využívat i řadu běžeckých tras v okolí.
 
Ski areál Luž

Ski areál Luž se nachází v malé obci Horní Světlá v Lužických horách,jsou zde 2 Obrazeklyžařské vleky - U Pitkina a Na třináctce.Zakoupené jízdenky platí pro oba vleky, které jsou blízko sebe.Ski areál Luž se nachází ve výšce 673 metrů n. m.

 

 

 

 

 

 

 

  


 

mapa-regiony--2-.gif 

 
 

 


Kontakt

+420 602 811 070

sterzl@seznam.cz

Čas


Toplist

TOPlistStatistiky

Online: 1
Celkem: 388429
Měsíc: 2302
Den: 67